Daily Archives: 13 October, 2016

Mbremja letrare “Pushkini flet shqip”

Të nderuar dashamirës të librit!

Ambasada e Rusisë bashkë me Ministria e Kulturës ka kënaqesinë t’ju ftojë në mbrëmjen letrare “Pushkini flet shqip”, të martën, më 18 tetor, në orën 18:30 tek Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

Еjani dhe kënaquni me poezitë e zgjedhura të njërit nga poetët dhe shkrimtarët më të mëdhenjë rusë Aleksandër Pushkin. Recitojnë: nxënesit e gjimnazit “Asim Vokshi” dhe studentët e fakultetit të gjuhëve të huaja të UT-së.

Hyrja është e lirë dhe falas. Ju mirëpresim!

#TakohemiPerNjeLiber
#Ejadheti

pushkini

->